Blog o sztuce życia i życiu sztuki

Panoramy

niedziela, 03 lipca 2011


1026 x 1440px

Edward Robert Hughes (1851-1914)
Idylla Dream (Walkiria), 1902
Gwasz i pastel na papierze, 109.2 x 78.7 cm. Prywatna kolekcja

Wyobraźnia artysty, mapa Londynu i wiedza z zakresu topografii? A może lot balonem? Był 1902 rok, na podziwianie takich widoków przez okno samolotu trzeba było jeszcze poczekać.

"... pierwszymi ludźmi, którzy odbyli sterowany lot samolotem, byli Amerykanie – bracia Orville i Willbur Wright. 17 grudnia 1903 r. na wydmach zwanych Kill Devil Hills koło Kitty Hawk na wybrzeżu Atlantyku w stanie Północna Karolina wzbili się oni (każdy osobno) w powietrze zbudowanym przez siebie dwupłatowym samolotem Wright Flyer. Pierwszy z lotów silnikowej maszyny cięższej od powietrza trwał zaledwie 12 sekund, a przebyta odległość wynosiła jedynie 36 metrów." (Kalendarium - Polska.pl)

Źródło obrazka

19:26, george_eliot , Panoramy
Link Komentarze (10) »
niedziela, 22 czerwca 2008

Opowiem o filmie, który z kolei opowie Wam o zbiorach Diamentowego Funduszu Rosji. Filmowe dzieło produkcji ITL o dziełach sztuki jubilerskiej. Do tego najnowsze multimedialne technologie, trójwymiarowe obrazy, a wyniku efekt, który zapiera dech w piersiach .

Diamentowy Fundusz Rosji to unikatowy zbiór wyrobów ubilerskich XVII-XXw oraz słynnych kamieni szlachetnych (między innymi kilka największych diamentów świata - Szach i Orłow). Jest to również jeden z nielicznych skarbców na świecie, przechowujący bardzo rzadkie insygnia koronacyjne. Stała ekspozycja skarbów Diamentowego Funduszu znajduje się na terenie Kremla w Moskwie.

 

Wielka_Korona_Cesarska
Wielka Korona Cesarska Rosji- zdobi ją 4936 brylantów o łącznej masie 2858 karatów oraz 75 pereł ułożonych w dwa rzędy dekoracyjne. Waga korony 1993,8 gr.

 


Wielki spinel rubinowy (398,72gr) wieńczący koronę, został przywieziony do Rosji z Chin w 1678r.

 

«THE TREASURES OF THE DIAMOND FUND OF RUSSIA»
Mała Korona Cesarska Rosji (o średnicy 12cm)- fragment

 

«THE TREASURES OF THE DIAMOND FUND OF RUSSIA»
Broszka Katarzyny II- fragment

Demonstracyjną wersję filmu 3D mozecie ściągnąc tu (30 Mb): link do strony. Naprawdę warto poświęcić 10 min, żeby pooglądać unikatowe ujęcia.

DEMONSTRATION_MOVIE

Filmik z Youtube nie oddaje w pełni trójwymiarowych efektów, a co za tym, piękna i iskier światła zatrzymanych w szlachetnych kamieniach.

Russia's Greates Gold and Diamonds

 
 
Do notki wykorzystano materiały: Link
11:28, george_eliot , Panoramy
Link Komentarze (4) »
wtorek, 22 stycznia 2008

Wiele lat temu w styczniu los zaprowadził mnie do Petersburgu, wtedy jeszcze Leningradu. Lot został odwołany z powodu śnieżycy, ale oglądanie świata należy nie tylko do odważnych, ale i do wytrwałych. Hotel przy lotnisku, doba oczekiwania i nareszcie wymarzona podróż. Kilka dni na zwiedzanie miasta i zabytków, więc 15- stopniowy mróz w tym szalonym pędzie wcale nie wydawał się straszny. No i dzięki tym minusowym temperaturom nie musiałam zbyt długo stać w kolejce po bilety do Ermitażu. Moje zwiedzanie muzeum porównałabym do oglądania slajdów- jeden szybki kadr, potem drugi. Bo jak ogarnąć to wszystko za tak krótki czas? Teraz mogę uzupełnić te luki, chociażby i częściowo, dzięki Internetowi.

Dziś - panoramiczne zdjęcia sali Tycjana.
Oglądanie poprzez DevalVR lub w formacie QuickTime

Sala_ Tycjana_fragment
Fragment panoramy

21:43, george_eliot , Panoramy
Link Dodaj komentarz »
http://georgeeliot2.blox.pl/html Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...