Blog o sztuce życia i życiu sztuki
poniedziałek, 22 września 2008
Wiosła złamane i nie widać kierunku, kompas zaczął szwankować i zaprowadził łódź na ląd, który nie był zaplanowanym portem. Jakimś cudem ta łódź, chociaż bardzo powoli, płynie dalej po wysuszonej ziemi. Było by prościej i łatwiej ją opuścić, pozostawić nasz skromny bagaż- kwiaty i marzenia, i iść dalej na piechotę. Ale mimo wszystko brniemy na oślep do przodu, kierując się krzykiem mew w niebie. Może ocean wcale nie jest daleko?

Tom Chambers-Spring's Landfall, 2006 Zoom
Tom Chambers-Spring's Landfall, 2006

Kiedy zaczynamy naszą przygodę z Internetem, wydaje się on krainą prawie bajkowa, w której kolory są jaskrawsze, a szarości w ogóle brak. Zachwycają nas pokłady wiedzy, które leżą w zasięgu wzroku- mniej więcej w odległości ekranu monitora. Nie bierzemy specjalne pod uwagę, że odrobinę tę krainę idealizujemy, bo wirtualną przestrzeń tworzą ludzie z ich zaletami i wadami. To jak najbardziej ludzki świat, tylko funkcjonuje w nieco innym wymiarze.

Jeśli klikniecie w pierwszą zakładkę Biust 22 po prawej stronie tego blogu, to nie zobaczycie nic, oprócz komunikatu "Blog zablokowany przez administratora". To było ciekawe miejsce w Internecie, bo tworzyło go wielu ludzi- cała redakcja. Nazywaliśmy ten blog po prosu Cycem, tak żartobliwo- pieszczotliwie. Lubiłam to gwarne miejsce i lubiłam tam pisać. Szukając materiału do moich notek, odkryłam dla siebie wiele znakomitych fotografów, designerów i ciekawych historii z życia ludzi nam współczesnych. Dając coś z siebie, otrzymywałam podwójnie w postaci wiedzy i satysfakcji. Ale pewnego dnia nie mogłam otworzyć strony http://cyc.blox.pl/html. Blog zamknięto, a administracja Blox.pl bardzo ogólnikowo podała przyczynę- złamanie kilku paragrafów regulaminu. I żadnych konkretnych wyjaśnień, żadnych! Być może powodem były notki Procesa7, krytykujące pewne "wielkie" postacie ze światka Blox'a, Wykopu i Blipa? Więcej o tej zawiłej sprawie znajdziecie tu:

Dlaczego blokujecie blogi bez uzasadnienia?
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=8&w=84409041

Blokada Cyca
http://proces.wordpress.com/2008/09/08/blokada-cyca/

Cenzura na Blox.pl
http://proces.wordpress.com/2008/09/09/cenzura-na-bloxpl/

Tam się źle pisze
http://proces.wordpress.com/2008/09/12/tam-sie-zle-pisze/

Cyc - zapluty karzeł reakcji
http://proces.wordpress.com/2008/09/16/cyc-zapluty-karzel-reakcji/

Uogólniać, że platforma Blox.pl jest zła, byłoby równoznaczne z twierdzeniem, że Niemcy są do niczego, bo mieli Hitlera, Rosjanie są paskudnym narodem, bo ich wodzem był Lenin, a Ojcem Narodów Stalin. Ludzie przychodzą i odchodzą, zabierając ze sobą to zło, które nie zdążyli jeszcze wyrządzić.

Poszukujemy prawdziwych kolorów, często zapominając o tym, że one są w nas samych i że to my je tworzymy...

Cyndi Lauper- True Colors (original video)

niedziela, 07 września 2008

Ilustracja 1

Zdanie, wyrwane z kontekstu, potrafi całkowice zmienić, zdeformować i zniekształcić pierwotny sens włożonej w niego myśli

Ilustracja 2

 

Znane powiedzenie "nie dla psa kiełbasa" po złożeniu dwóch powyższych obrazków w jedną całość nabiera całkiem innego sensu.

Folk

01:59, george_eliot , Bajki
Link Komentarze (7) »
http://georgeeliot2.blox.pl/html Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...