Blog o sztuce życia i życiu sztuki
czwartek, 07 czerwca 2012

Jestem Który Jestem.


Mandylion, 1891 r
Porcelana, rama: srebro złocone próba84, cyzelowane, 30.9 x 22.5 cm

Sankt-Petersburg. Pracownia złotnicza Michaiła Jakowlewicza Isakowa, (1889–1899)
Wykonanie: Olga Tichannowna Olfieriew na podstawie obrazu Iwana Kuźmicza Makarowa i pod jego kuratelą.

Źródło

11:26, george_eliot , Święta
Link Komentarze (10) »
niedziela, 03 czerwca 2012

Ta miła dziewczynka jeszcze nie wie, że jej słodcy puchaci przyjaciele wylądują pewnego dnia na niedzielnym obiedzie jako danie główne. A może jednak wie, tylko wciąż nie chce dać temu wiary?

Mała dziewczynka, mała chwila konfrontacji - jej czysty, dobry i bezbronny, jak te małe króliczki, świat zostanie skorygowany przez brutalną rzeczywistość zwaną PRAWDZIWYM  ŻYCIEM.

Na szczęście, dziecięca wrażliwość i wiara w dobro potrafią przetrwać, kiedy już przestajemy być dziećmi.


Felix Schlesinger (1833 - 1910)
Girl with rabbits/ Dziewczynka z królikami
malarstwo olejne, 46x50cm

Ten obraz skojarzył mi się z moją czytelniczką i przyjaciółką Nnyv oraz z przykrą historią, która przytrafiła się jej w wirtualnym świecie.

Internet jest odzwierciedleniem realnego świata, dlatego nie brakuje w nim tak dobra, jak i zła. Stalking to nie tylko termin z Wikipedii, ale jak najbardziej realna rzeczywistość, która może dotknąć każdego z nas. Dlatego postanowiłam opublikować na Kwadracie post Nnyv z jej bloga "Ukryte Drzwi".

"Drobne zmiany", 24.05.2012

"Po namyśle i wysłuchaniu George_Eliot i Alannady (a także po zostaniu opieprzoną od góry do dołu przez Zarzycką i Psa) dochodzę do wniosku, że mimo wszystko żal mi zamilknąć wyłącznie przez wzgląd na jedną osobę - z bliżej nieznanych przyczyn poświęcającą mnóstwo czasu i energii, by Drzwi zostały zamknięte.

Nie mam pojęcia, czym zasłużyłam na to, by ktoś zupełnie mi obcy najpierw ni z tego, ni z owego przez wiele miesięcy zasypywał mnie stosami proreligijnego spamu, a następnie - gdy grzecznie poinformowałam go, że mam dosyć tej całej piętrzącej się korespondencji - wiadomościami w pełni opisującymi moje liczne przywary i podły charakter, a także uświadamiającymi mnie, że po śmierci pójdę prosto do piekła tylko dlatego, że nie miałam ochoty stać się tępą owieczką domorosłego proroka. Mój stalker czuje się bezgrzeszny i doskonały, w niekończących się wiadomościach wielokrotnie podkreślał, że kieruje w moją stronę wyłącznie życzliwość i że sumienie ma czyste, a jeśli napomina nieszczęsnych grzeszników (czyli mnie oraz Czytelników niniejszego bloga), czyni to wyłącznie z troski o nasze dobro.

Mimo wszystko zbiorowe pranie mózgów nie odniosło skutku - pan Honest, Nieprzyziemny, Król Anioł, Sumienie (i wiele, wiele innych imion) chyba nie zaskarbił sobie naszego uwielbienia. Co do mózgów, mój jest jedynie nieco bardziej uszkodzony i przypuszczam, że wiele czasu zajmie mi powrót do psychicznej równowagi.

Poniżej komentarz George. Ja ze swej strony jedynie grzecznie uprzedzam: dokonuję właśnie rejestracji na spamcop.net i robię, co trzeba, a jeśli to nie poskutkuje, pozostanie mi sąd.

"Nawet, jeśli zamkniesz bloga, to niech Twój dręczyciel wie, że nie jest bezkarny i dalej będzie sobie panoszyć się w sieci.

1. Sprawdź gdzie jest serwer i napisz na abuse (nazwa działu u dostawcy usług internetowych, który zajmuje się rozpatrywaniem skarg dotyczących nadużyć (abuse@nazwa_domeny).

2. W zgłoszeniu odpowiednim instancjom i zablokowaniu spamu ta strona też będzie pomocna: www.spamcop.net.

SpamCop międzynarodowy projekt internetowy, mający na celu walkę ze spamem. Internauci mogą przesyłać nagłówki wraz z treścią otrzymanego spamu do serwisu SpamCop, który ustala domeny komputerów (w tym serwerów WWW) wykorzystywanych przez spamerów i wysyła skargi pod właściwe adresy abuse. Do korzystania ze strony niezbędna jest rejestracja użytkownika. Serwis oferuje również płatne usługi związane z filtrowaniem poczty elektronicznej.

Zgłoszenia spamera do kolejnych czarnych list: dokładny opis na stronie nospam-pl.net: nospam-pl.net/walka.php#D

3. Stalking w kodeksie Art. 190a

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wykorzystuje wizerunek innej osoby lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstw określonych w § 1 i 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego."

Dodam, że uporczywe nękanie rozpoczyna się wraz z wysłaniem trzeciego niechcianego maila. Ja mam w skrzynce ponad osiemdziesiąt. Obraźliwych komentarzy na blogu nie liczyłam. W każdym razie materiał dowodowy jest jak najbardziej wystarczający."

Tagi: stalking
20:00, george_eliot , Szachownica
Link Komentarze (6) »
http://georgeeliot2.blox.pl/html Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...