Blog o sztuce życia i życiu sztuki
Blog > Komentarze do wpisu

Dziewczynka z królikiem i stalker

Ta miła dziewczynka jeszcze nie wie, że jej słodcy puchaci przyjaciele wylądują pewnego dnia na niedzielnym obiedzie jako danie główne. A może jednak wie, tylko wciąż nie chce dać temu wiary?

Mała dziewczynka, mała chwila konfrontacji - jej czysty, dobry i bezbronny, jak te małe króliczki, świat zostanie skorygowany przez brutalną rzeczywistość zwaną PRAWDZIWYM  ŻYCIEM.

Na szczęście, dziecięca wrażliwość i wiara w dobro potrafią przetrwać, kiedy już przestajemy być dziećmi.


Felix Schlesinger (1833 - 1910)
Girl with rabbits/ Dziewczynka z królikami
malarstwo olejne, 46x50cm

Ten obraz skojarzył mi się z moją czytelniczką i przyjaciółką Nnyv oraz z przykrą historią, która przytrafiła się jej w wirtualnym świecie.

Internet jest odzwierciedleniem realnego świata, dlatego nie brakuje w nim tak dobra, jak i zła. Stalking to nie tylko termin z Wikipedii, ale jak najbardziej realna rzeczywistość, która może dotknąć każdego z nas. Dlatego postanowiłam opublikować na Kwadracie post Nnyv z jej bloga "Ukryte Drzwi".

"Drobne zmiany", 24.05.2012

"Po namyśle i wysłuchaniu George_Eliot i Alannady (a także po zostaniu opieprzoną od góry do dołu przez Zarzycką i Psa) dochodzę do wniosku, że mimo wszystko żal mi zamilknąć wyłącznie przez wzgląd na jedną osobę - z bliżej nieznanych przyczyn poświęcającą mnóstwo czasu i energii, by Drzwi zostały zamknięte.

Nie mam pojęcia, czym zasłużyłam na to, by ktoś zupełnie mi obcy najpierw ni z tego, ni z owego przez wiele miesięcy zasypywał mnie stosami proreligijnego spamu, a następnie - gdy grzecznie poinformowałam go, że mam dosyć tej całej piętrzącej się korespondencji - wiadomościami w pełni opisującymi moje liczne przywary i podły charakter, a także uświadamiającymi mnie, że po śmierci pójdę prosto do piekła tylko dlatego, że nie miałam ochoty stać się tępą owieczką domorosłego proroka. Mój stalker czuje się bezgrzeszny i doskonały, w niekończących się wiadomościach wielokrotnie podkreślał, że kieruje w moją stronę wyłącznie życzliwość i że sumienie ma czyste, a jeśli napomina nieszczęsnych grzeszników (czyli mnie oraz Czytelników niniejszego bloga), czyni to wyłącznie z troski o nasze dobro.

Mimo wszystko zbiorowe pranie mózgów nie odniosło skutku - pan Honest, Nieprzyziemny, Król Anioł, Sumienie (i wiele, wiele innych imion) chyba nie zaskarbił sobie naszego uwielbienia. Co do mózgów, mój jest jedynie nieco bardziej uszkodzony i przypuszczam, że wiele czasu zajmie mi powrót do psychicznej równowagi.

Poniżej komentarz George. Ja ze swej strony jedynie grzecznie uprzedzam: dokonuję właśnie rejestracji na spamcop.net i robię, co trzeba, a jeśli to nie poskutkuje, pozostanie mi sąd.

"Nawet, jeśli zamkniesz bloga, to niech Twój dręczyciel wie, że nie jest bezkarny i dalej będzie sobie panoszyć się w sieci.

1. Sprawdź gdzie jest serwer i napisz na abuse (nazwa działu u dostawcy usług internetowych, który zajmuje się rozpatrywaniem skarg dotyczących nadużyć (abuse@nazwa_domeny).

2. W zgłoszeniu odpowiednim instancjom i zablokowaniu spamu ta strona też będzie pomocna: www.spamcop.net.

SpamCop międzynarodowy projekt internetowy, mający na celu walkę ze spamem. Internauci mogą przesyłać nagłówki wraz z treścią otrzymanego spamu do serwisu SpamCop, który ustala domeny komputerów (w tym serwerów WWW) wykorzystywanych przez spamerów i wysyła skargi pod właściwe adresy abuse. Do korzystania ze strony niezbędna jest rejestracja użytkownika. Serwis oferuje również płatne usługi związane z filtrowaniem poczty elektronicznej.

Zgłoszenia spamera do kolejnych czarnych list: dokładny opis na stronie nospam-pl.net: nospam-pl.net/walka.php#D

3. Stalking w kodeksie Art. 190a

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wykorzystuje wizerunek innej osoby lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstw określonych w § 1 i 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego."

Dodam, że uporczywe nękanie rozpoczyna się wraz z wysłaniem trzeciego niechcianego maila. Ja mam w skrzynce ponad osiemdziesiąt. Obraźliwych komentarzy na blogu nie liczyłam. W każdym razie materiał dowodowy jest jak najbardziej wystarczający."

niedziela, 03 czerwca 2012, george_eliot
Tagi: stalking

Polecane wpisy

 • Powroty

  I każdy z nich wraca do domu Ojca, każdy inaczej, a jednak bardzo podobnie... Henry Mosler Powrót (syna marnotrawnego), 1879 (The Return) Olej na płótnie, 1, 22

 • Anatomia serca

  Kiedyś biło się w piersiach, jak spłoszony ptak, a czasami trzepotało wesoło skrzydłami. Cierpiało, cieszyło się i płakało, chodziło rytmicznie, jak zegarek, po

 • Wypchane ptaki

  Wypchane ptaki pod szklanym kloszem zastygły w wiecznym bezruchu. Piękne i kolorowe, do złudzenia przypominające żywe, już nie wydadzą z siebie żadnego dźwięku.

 • KOŃSKIE ZALOTY

  Kiedy byłem małym chłopcem (hej) nie do końca wiadomo było jak zaczepić dziewczyny, zainteresować je by chciały z nami gadać i bawić się, trenerów podrywu osobi

 • Stalking Maciarewicza

  Biedne rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Biedni My - obywatele. Przez ostatnie kilka lat Antoni Macierewicz i jego tzw. eksperci nękają rodziny ofiar i nas

Komentarze
alannada
2012/06/03 21:06:20
Króliki potrafią ugryźć :D Tylko udają takie niewinne futrzaki :)
Do mnie też się przyplątał, ale dzięki ostrzeżeniu Nnyv udało mi się go wyplenić nim się u mnie rozchwaścił.
To straszne, że tacy ludzie dręczą innych.
-
nnyv
2012/06/04 14:27:40
Dziękuję bardzo za opublikowanie tej notki :) cenię okazywane mi wsparcie, nie wspominając już o tym, że więcej osób wyciągnie nauczkę z mojej sytuacji i może zacznie ostrożniej poruszać się po sieci :)

Wydaje mi się, że mimo wszystko miałam wielkie szczęście - czytałam wywiady z osobami nękanymi przez stalkerów i oddychałam z ulgą, że w internecie można znaleźć o mnie tak niewiele informacji. Gdy przypomnę sobie te wszystkie opisy fotomontaży rozsyłanych rodzinie i znajomym, pełne gróźb smsy i maile wysyłane różnym ludziom niby to od osoby nękanej.. naprawdę cieszę się, że skończyło się jedynie na poszarpanych nerwach.
-
onibe
2012/06/05 18:22:56
cóż, samo życie
teoretyczna anonimowość w sieci wyzwala wiele negatywnych instynktów
dobrze jest się nie dać
jeszcze lepiej... mieć szczęście i nie trafić na podobny przypadek ;-(
-
george_eliot
2012/06/07 10:48:28
I tak to jest z tym internetem, szanowni czytelnicy, że stwarza czasami ekstremalne warunki, o jakich w realu nam by i nie śniło.
-
detektywistyka.pl
2013/01/22 16:17:38
Tacy dreczyciele w sievi to coraz częstsze zjawisko.
-
2014/02/05 13:15:48
Niesamowite te króliki. Sierść jest pięknie namalowana, nic tylko pozazdrościć talentu malarzowi. Ja też kiedyś malowałem ale niestety musiałem z tego zrezygnować. Do niedawna wypelniałem ludziom pity 2013 Program mnie niestety w tym wyręczył.
http://georgeeliot2.blox.pl/html Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...